ריטריט מה זה הדבר הזה?

מה זה ריטריט?

ריטריט, מה זה הדבר הזה?

נתחיל בפירוש המילה. ריטריט, מילה בלועזית שמשמעותה נסיגה, פרישה.
מנקודת מבט בודהיסטית ריטריט הוא תקופה של מדיטציה אינטנסיבית (ימים, שבועות או שנים) במקום שקט ומרוחק אליו היו פורשים במודע מהיומיום ומכל פעילות חיצונית שעלולה להסיח את הדעת ומתמקדים פנימה בעזרת מדיטציות. המטרה של הריטריט היא חיבור למה שנכון וטוב עבורנו, חיבור שיוביל לשמחה וחופש הטבועים בנו.

לקחנו את המונח ריטריט, עשינו לו אבולוציה לחברה המודרנית ולצרכים של המאה 22. בתהליך שעברנו פרקנו את המילה ריטריט לשניים- רי-טריט (Re-Treat) מתוך הבנה שכשאדם בוחר לצאת לריטריט הוא באמת נותן לעצמו מתנה, "טריט", והמתנה הזאת אינה מובנת מאליה. 
נקודת המבט שלנו זהה לנקודת המבט הבודהיסטית, הדרך דומה אך משודרגת. בחרנו עבורכם יעדים קסומים מוקפים בטבע, הרחק מהסביבה הטבעית ומהסחות הדעת. מקומות אירוח מיוחדים (אין ערך מוסף לסגפנות) שיהוו מרחב מוגן, עוטף, מרגיע ומפנק. דאגנו לכל הצרכים (גם אלה שלא חשבתם עליהם) קטנים כגדולים. בעזרת סדר יום קבוע ומוגדר, בשילוב תמיכה וליווי ממנחה מנוסה במדיטציה, עבודה תודעתית ותנועה, נלך איתכם יד ביד בדרך להשגת המטרה הרצויה.

אנחנו מאמינות שהחוויות שאנו עוברים בדרך מעצבות את חיינו. המטרה שלנו היא לחבר בין אנשים, להעביר אותם תהליך חוויתי של הרחבת תודעה שבסופו יתחברו חזרה פנימה, לרגע הזה, לכאן ועכשיו, למה שנכון וטוב עבורם. התוצאה תהייה שלווה פנימית, שמחה ותחושת חופש.

כל ריטריט שלנו בנוי משבעה מרכיבים:

  1. יעדים מעוררי השראה – אנו בוחרות מקומות מיוחדים מעוררי השראה בטבע, כי לטבע יש יכולת ריפוי ועוצמה לפתוח את הלב ולהיזכר..
  2. ידע חדש מרחיב תודעה – מפגשי ידע ושיח, מדיטציות ותנועה מודעת של הגוף.
  3. סדר יום מובנה שמייצר תהליך חקירה אישי וקבוצתי.
  4. מלונות בוטיק יחודיים תואמי הפילוסופיה שלנו – אותנטיות, תיירות מודעת ואחראית לשימור התרבות והטבע.(eco tourism)
  5. חוויה קולינרית מקומית – הכרות עם הטעמים, התבלינים והריחות.
  6. תשוקה לטייל ולגלות מקומות ותרבויות חדשים – מסלולי הליכה שהותאמו במיוחד עבורנו ומפגשים עם התרבות המקומית.
  7. מנוחה, רגיעה והתחדשות – זמן הכלה ומנוחה.
tt-right

איך יוצאים לדרך?

לא כולם מחפשים שינוי גדול בחיים וזה בסדר. יציאה מהמסגרת המוכרת יכולה לפתוח אותנו לרעיונות חדשים, תחביבים, להתחבר לתרבויות אחרות, אנשים – לקבל השראה ולהיות מודעים מבחינה אישית, חברתית וסביבתית.

מציאת משמעות והשגת שינוי הן פעולות אישיות. כולנו רואים את העולם בדרכים שונות ומגיבים לחוויות אחרת. חופשות הריטריט שלנו והמסעות הם יחודיים, נתפרים במיוחד עבורנו ועבורכם כדי לעורר את תחושת הפליאה ולהוציא אותנו מאזור הנוחות כך שנחזור הביתה עם חוויה, תובנות וכלים שיעזרו לנו ביצירת חיים שמחים מלאי אהבה.

למי מתאימה חופשת ריטריט של מיינדסט אקספיריינס

זה מתאים לכל אחד! בין אם אתה צעיר או צעיר-בלב, הנסיעה היא הדרך הטובה והמרגשת ביותר לטפח צמיחה ושינוי אמיתי בחיים.

ריטריט של מיינדסט אקספיריינס הוא הזדמנות נפלאה לקחת פסק זמן מהשגרה השוחקת ולהיזכר מה נכון וטוב עבורכם, להרגיש ולהתחבר אל הכח המסתורי שמניע אתכם למקומות חדשים ורחוקים המאירים את החושים ואת התובנות הבלתי צפויות. חווייה משנת חיים, דלת לעולם של אפשרויות.

travel-coffee

מסע הגיבור

המסעות והריטריטים שלנו מבוססים על אבני הדרך ומתודולוגית "מסע הגיבור" של ג'וזף קמפבל. קמפבל היה חוקר תרבויות שחקר מיתוסים וסיפורי גיבורים. הוא ערך השוואות בין מסעות הגיבורים לבין החיים שלנו הרגילים וגילה כי מתקיים תהליך דומה.

"..הגיבור הוא אותו אדם אשר פורץ את הגבולות, את האופקים של חייו ומצליח להתעלות מעל כל הנסיבות האישיות". כל אחד מאיתנו הוא גיבור וכל אחד עושה את מסע חייו.

קמפבל נהג לומר לתלמידיו "..לכו עם האושר, עשו את הדבר שימלא אתכם בשמחה ועשו את זה לא משנה מה"… "צרו חוויות חדשות ואל תוותרו על חלומות ומטרות, זכרו, אתם האדם החשוב ביותר שיש לכם!"..

מסע הגיבור הוא מסלול מובנה של 8 תחנות שמהוות מפת דרכים ידועה מראש של המסע של כל אחד ואחת בחיים.

מסע הגיבור-מיינדסט אקספיריינס - חופשות ריטריט

1

קריאה פנימית:

הזמנה שלכם למסע

2

שומרי הסף:

האמונות שתוקעות אותנו

3

הערכות:

תכנון מסוגלות

4

חציית הסף:

יציאה לדרך, בהנחייה וליווי של מנטור

5

הטייס האוטומטי

תת המודע

6

אתגרים:

התמודדויות בדרך ותובנות

7

גילוי אישי:

גילוי כוחות פנימיים ומקורות השראה

8

חזרה הביתה:

תובנות התמרה והטמעת השינוי בשגרה

למה אתם מחכים?

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share
Call Now Button
גלילה לראש העמוד